הדמיות תלת מימד

טכנולוגיות חדשות משנות את האופן שבו מפעילים בונים ומנהלים תשתיות מפעלים. יותר ויותר הם נדרשים למודלים תלת ממדיים וירטואליים מחברות הנדסה, רכש ובנייה (EPC). הדמיות תלת מימד הן כל מה שעסק צריך לעצמו כדי להתפתח.

הדמיות תלת מימד 

בענפי הנפט והגז, השירות והספנות – מודלים תלת-ממדיים הופכים ליקרי ערך מאחר שהם מאפשרים למפעילים ולבעלים לנהל מפעל באמצעות תכנון, הקמה, מחזור חיים ובעצם כל דבר שהחברה רוצה לעשות.

תכנות ועריכת כל מודל בתלת מימד הוא הרבה יותר מדויק ומקצועי. נראה שקשה למצוא מהנדס ב- 2020 שעוד לא עובד עם השיטה הזו. הדמיות תלת מימדיות הופכות כל תצורה ותצוגה להרבה יותר מוכרת וחיה.

מה זה תלת מימד 

תלת מימד היא תהליך יצירת ייצוג תלת ממדי של כל משטח או אובייקט על ידי מניפולציה של מצולעים, קצוות וקודקודים במרחב תלת ממדי מדומה. אתם יכולים לראות את התוצאות של דוגמאות תלת מימד בסרטים, אנימציות ומשחקי וידאו מלאים ביצורים ומבנים פנטסטיים ומלאי דמיון.

איך עושים את זה? 

עריכה בתלת מימד מושגת באופן ידני באמצעות תוכנת ייצור תלת מימד מיוחדת המאפשרת לאמן ליצור ולעוות משטחים מצולעים או על ידי סריקת עצמים בעולם האמיתי למערכת נקודות נתונים המשמשת לייצוג האובייקטים באופן דיגיטלי, ראו דוגמאות באתר Web3D.

כיצד ואיפה משתמשים בתלת מימד? 

דוגמנות תלת מימד משמשת במגוון רחב של תחומים, כולל הנדסה, אדריכלות, בידור, קולנוע, אפקטים מיוחדים, פיתוח משחקים ופרסום מסחרי.

דוגמה פופולרית לטכנולוגיית תלת מימד היא השימוש בה בתמונות קולנוע גדולות. רק חשבו על הנוף בסרט האוואטר של ג'יימס קמרון משנת 2009. הסרט עזר לשנות את תעשיית התלת מימד כאשר השתמש ברבים מהמושגים של דוגמנות תלת מימד ליצירת כוכב הלכת של הסרט.

האם קל ללמוד את זה? 

עריכה בתלת מימד היא מהנה אך קשה. שלא כמו בתחומי אמנות גרפית רבים, יש לו עקומת למידה משמעותית וכולל שליטה בתוכנות מתוחכמות. למתחילים שעוסקים ביצירה בתלת מימד יכולים ליצור אנימציות, עיבודים מבניים וגרפיקה של משחקי וידאו.