השקעות אלטרנטיביות – 5 יתרונות

השקעות אלטרנטיביות היו עד לא מזמן אפיקי השקעה שיושמו רק על ידי בעלי עסקים ויזמים גדולים, אך כיום יותר ויותר אנשים פרטיים מחליטים לעשות את המהלך ולבצע השקעה אלטרנטיבית אחת או יותר כדי להרוויח יותר. מדובר על השקעה חליפית מאפיק השקעה סטנדרטי העוסק בהשקעות בשוק ההון, כך שגם אנשים פרטיים יכולים לבצע השקעות מניבות ומשתלמות באמצעות רכישת נכסי נדל"ן בארץ ובחו"ל, יצירת השקעה באמצעות אתרי סחר ועוד.

ניתן לומר כי תחום ההשקעות האלטרנטיביות הפך להיות פופולרי יותר כתוצאה מרמת הסיכון שיש בשוק ההון, בנוסף לידע המקיף שצריך לרכוש בתחום. בנוסף לכך מדובר על השקעות שיש להן כמה יתרונות בולטים:

  1. אפיקי השקעה בטוחים יותר – בשונה מהשקעה בשוק ההון, השקעות אלטרנטיביות פותחות אפיקי השקעה בטוחים יותר עם סיכון נמוך יותר, כמו לדוגמה רכישת נכס נדל"ן הנחשב לנכס מניב בבועת הנדל"ן של היום.
  2. אפשרויות להשגת תשואה גבוהה – אפיקי השקעות אלטרנטיביות מאפשרים להשיג תשואה גבוהה יותר, וכך להצליח להרוויח יותר בהשקעה נמוכה יותר.
  3. קבלת ייעוץ מקצועי במהלך הדרך – השקעות אלטרנטיביות הינן שונות ומגוונות ולא עוסקות רק בשוק ההון, ולכן ניתן להיעזר בייעוץ וחוות דעת מקצועית של מומחים בתחום ההשקעות.
  4. ביצוע השקעות פסיביות – השקעה אלטרנטיבית כמו רכישת נדל"ן בארץ או בחו"ל מאפשרת לבצע השקעה פסיבית, כך שניתן להרוויח כסף מבלי להקדיש לכך זמן רב במהלך היומיום. 

שילוב השקעות – בין היתרונות הבולטים של השקעות אלטרנטיביות היא האפשרות לשלב בין כמה השקעות, כך שמצד אחד ניתן לבצע השקעה לצורך הגדלת הרווח הפיננסי המיידי ומצד שני גם ליהנות מרווח עתידי (השקעה מניבה לטווח ארוך). למידע נוסף בנושא הכנסה פסיבית באתר של עמית והגר