קורס סייבר – למי הוא מיועד

עולם המחשבים מתפתח כל הזמן ומה שהיה שמור פעם רק לגאונים ולחנונים, הפך להיות נגיש וזמין לכולם. השפות שמדברים בהם, האנשים והמחשבים, קלות ופשוטות יותר ולכן פונות לקהל רחב יותר. 

עולם הסייבר מדובר יותר ויותר בהקשרים של תקיפות אינטרנט, וירוסים שמאיימים לגנוב את המידע שלנו תמורת שוחד ואפילו מלחמות אמיתיות שמתנהלות באמצעות סייבר שזוהי לוחמה טכנולוגית ואיך מגנים על המידע האישי, המסחרי והמדיני. 

מה לומדים בקורס סייבר? 

על ידי שימוש בהתנסויות מעשיות, נעבור מהבסיס ועד לטופ של עולם המחשבים. נכיר את מערכות ההפעלה, נלמד על אפליקציות ועל יישומים ונחקור לעומק את נושא אבטחת המידע הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת תפקידי האבטחה. 

נבין כיצד מתבצע איסוף מודיעין וכיצד מנהלים אירועים וכל זה במרחב הסייבר. בעזרת קורס סייבר בצפון במכללת פרונסיס נלמד חומרים תיאורטיים ואת המבוא להבנת הסייבר, אך נשתמש בסביבה מרובת מחשבים עם תקלות אמתיות ונשחזר אירועים אמתיים לתרגול. 

בשביל מה ללמוד סייבר? 

כל חברה קטנה כגדולה משתמשת היום במנגנוני אבטחה כאלה ואחרים כדי להגן על המידע הנאסף אצלה במחשבים. כדי להשתלב בעבודה בתחום הסייבר בחברה, כדאי שתתמקצעו בתחום אבטחת המידע. 

מי יכול ללמוד סייבר? 

אומנם התשובה 'כל אחד', נשמעת שחוקה, אבל באמת שכל אחד יכול ללמוד סייבר. לא נדרש שום רקע לימודי קודם ללימודי הסייבר ולכן גם אם רק השתחררתם מהצבא או שמתחשק לכם לעשות שינוי, אתם יכולים להצטרף ללימודי הסייבר. 

כמו קורס JAVA, סייבר ונושאים נוספים הנלמדים בפרונסיס, כל הקורסים מתחילים מהבסיס הפשוט ביותר והידע מתווסף במהלך הקורס על ידי התנסויות בסביבת מחשבים אמיתית וחיה. הקורס מתאים לאנשים סקרנים, צמאים לידע ובעלי הבנה טכנולוגית בסיסית. הקורס מאושר על ידי משרד העבודה והרווחה ותוכלו לעשות שינוי והסבה בקריירה המקצועית.