לשון הרע באינטרנט – לחשוב פעמיים לפני שלוחצים ENTER

העולם של היום מתנהל רובו ככולו באמצעות רשת האינטרנט. אז בעוד רובינו עושים שימוש חוקי ונאות ברשת האינטרנט, אם כמשווקים ואם כלקוחות, הרי שאנחנו עדים לכך כי רבים עושים גם שימוש לרעה בכלי הזה ומנסים להכפיש באמצעותו אנשים שלא מוצאים חן בעיניהן או את המתחרים שלהם.

הרבה לשון הרע יש ברשת וגם הכפשות שלא תמיד נכונות או צודקות מה שיוצר למעשה ירידה ברייטינג או במוניטין של אנשים או של בעלי עסקים.

אל תמהרו ללחוץ על אנטר!

עבירות לשון הרע הן העבירות שעלולות להשפיע לרעה על בעלי העסקים ועל אנשים פרטיים – תוכלו לקרוא בהרחבה על נושא לשון הרע באינטרנט באתר של עו"ד יעל הראל.

אנשים שנפגעים בגלל סיבות כאלה, לא ממהרים לסלוח על כך ואם הם יודעים מיהו האשם ומיהו זה שגרם להכפשת שמם, הרי שהם ממהרים לתבוע את מוציא הדיבה. הוצאת דיבה באינטרנט היא עבירה לגמרי בלתי נסלחת ואנחנו יודעים כי מדובר בעבירה שהעובר אותה עשוי למצוא את עצמו משלם על כך ביוקר רב.

מסיבה זו אנחנו ממליצים לכל אחד שיש לו את הגישה להפצת חומרים ברשת, שלא ימהר לעשות פעולות כאשר הוא לא באמת יודע איך וכיצד הדברים יתגלגלו ומה הוא עלול לשלם על כך בסופו של דבר.

עו"ד עושה לכם סדר

אז אם אתם רוצים לפרסם משהו או שאתם מעוניינים לכתוב דבר שנראה לכם חשוב ונחוץ אך הוא גובל בלשון הרע, אתם צריכים לחשוב היטב לפני שאתם כותבים אותו. גם אם באותו רגע נראה לכם כי הסיפור העסיסי שאתם כותבים רק ישרת אתכם, זכרו שייתכן ומדובר בדבר שעלול לסכן אתכם מאוד בהמשך. כי יהיה מי שיבוא לתבוע את שמו הטוב (או הפחות טוב…) 

> מידע על הגשת כתב תביעה או הגנה במקרה של לשון הרע ניתן למצוא באתר https://www.yaelharel.co.il/