מה המשמעות של תפעול אתרי איקומרס

אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים בפני בעלי עסקים, בעלי מקצוע וכן בפני יזמים ויוצרים צעירים, עצמאיים, הם אתרי איקומרס. מדובר על אתר שמשמש כחנות וירטואלית ברשת ומאפשרת למכור מוצרים ושירותים לגולשים בכל העולם ובפרט בארץ. 

הרעיון הוא פשוט מאוד, במקום או לצד חנות פיזית דרכה מוכרים מוצרים ומציעים שירותים לקהל באופן פרונטאלי, אפשר לפתוח חנות וירטואלית ברשת, אליה אפשר להגיע מכל מקום, בכל זמן, ולבצע רכישות והזמנות ללא הגבלה, כאשר בעל החנות מקבל את ההזמנה מהגולש, ושולח אליו את המוצר או מבצע עבורו את השירות על פי מה שהוא רכש. הכל מתבצע באמצעות האינטרנט, כולל התשלום. 

השאלה היא, כיצד מתפעלים אתר איקומרס. על פניו זה דומה לפעולת ניהול אתרים רגילים, כאלה שמספקים מידע או שירותים שונים לגולש, אך מאחר ומדובר באתר אינטרנט שאמור לספק מידע על מוצרים, מאפשר הזמנה שלהם וכן צריך לאפשר ביצוע תשלום עבורם, אז התפעול של אתר מסוג זה הוא מעט שונה. 

כיצד מתבצע תפעול אתר איקומרס

ישנם מספר חלקים לביצוע תפעול אתרי איקומרס. החלק הראשון מתייחס לכל מה שקשור לעדכון האתר, במטרה לספק מידע אינפורמטיבי על המוצרים והשירותים, כולל מפרט טכני, אפשרויות להשוואה בין המוצרים, זמינות ועוד. 

החלק השני מתייחס למאמרים מקצועיים שנועדו לאפשר לגולשים ללמוד על המוצרים והשירותים שהעסק מציע באופן כללי ונרחב. 

החלק השלישי מתייחס לכל מה שקשור לתהליך התשלום וההזמנה. זה תלוי כמובן באופי וכמות ההזמנות שמתבצעות דרך האתר. למשל, יש לאסוף את כל הנתונים, לבצע את המשלוח בפועל, לעדכן את הגולשים, לענות על שאלות ופניות, וכן אפשר לאסוף נתונים שיכולים לעזור בשדרוג התהליך בין אם זה בחיפוש מוצרים ובין אם זה בהזמנות עצמן.