שירותי ERP ואיפה זה פוגש את העסק שלך?

פיתוח תוכנת  ERP

תוכנת  אי. אר. פי ERP (Enterprise Resource Planning)   הינה מערכת מסייעת לארגונים לנהל טוב יותר את המשאבים שלהם. זוהי מערכת לתכנון משאבים ארגוניים אשר אוספת נתונים מרמות שונות בארגון ומארגנת אותם לפעילות עסקית בין מחלקות. תוכנת ניהול תהליכים עסקיים זו מאפשרת לארגון להשתמש במערכת של יישומים משולבים לניהול העסק ולאוטומציה של פונקציות משרדיות רבות הקשורות לטכנולוגיה, שירותים ומשאבי אנוש.

שיפור המערכת העיסקית

כדי לשפר את הפעילות העסקית, מערכת ERP תשפר את קלות הגישה למסמכים כמו חוזים, הזמנות לתמחור ונתוני אישור. מידע ספקים כגון זמני אספקה למשלוח המאוחסנים במערכת יסייע גם בתכנון הייצור ובניהול המלאי.

תכנון משאבים ארגוניים  ERP  הוא תהליך שמשמש חברות כדי לנהל ולשלב את החלקים החשובים בעסקים שלהם. יישומי תוכנת ERP רבים קיימים כדי לעזור לחברות ליישם תכנון משאבים על ידי שילוב של כל התהליכים הדרושים להם כדי לנהל חברה עם מערכת אחת.

 

מדוע ERP חשוב לחברה שלכם?

מערכת זו של שירותי ERP נועדה לעזור לעסקים לקבל החלטות חכמות יותר, לשרת את הלקוחות שלהם טוב יותר ולעבוד בצורה יעילה יותר באופן כללי על ידי אוטומציה של תהליכים ותהליכי עבודה. תוכנת ERP חשובה מכיוון שהיא יכולה להקל על התהליכים הבאים: הגברת התקשורת היעילה בין המחלקות.

מהם המודולים של ERP ?

להלן מספר מודולים בסיסיים של מערכת ERP.

 1. מלאי
 2. שיווק ומכירות
 3. רכישה
 4. מימון וחשבונאות
 5. ניהול קשרי לקוחות – CRM
 6. הנדסה
 7. ייצור
 8. ניהול שרשרת אספקה – SCM

 

מה היתרונות של ERP ?

להלן מספר יתרונות ה- ERP בעת יישום תוכנה מסוג זה:

 1. עלויות IT ממוקדות.
 2. נראות מוחלטת.
 3. דיווח ותכנון משופרים.
 4. התאמה אישית מלאה.
 5. יעילות משופרת.
 6. שירות לקוחות.
 7. אבטחת נתונים
 8. אבטחת איכות.
 9. שיתוף פעולה ושיפור עבודה משותפת.

כיום מערכות ERP משתלבות בכל התחומים והפונקציות בארגון, כאשר המטרה העיקרית היא לעזור למנהלים להבין טוב יותר את כל החלקים הנעים בפעילותם, לזהות הזדמנויות ולקבל החלטות מושכלות יותר אשר בסופו של דבר ישפיעו על העתיד. הצלחה  היא הפועל היוצא.