שחזור דיסק קשיח חיצוני – כמה זה יעלה לי

בכל הנוגע לאבן מידע מהמחשב, כולנו חושבים כי "לנו זה לא יקרה" וכי המידע שאנו שומרים על המחשב – יישאר זמין ושמור עבורנו לעד. במציאות, גם האסונות הטכנולוגיים שלא צפינו להם עלולים לקרות בעוד שאבדן נתונים ומידע מהמחשב יכול להתרחש בשל מגוון סיבות.

בין הסיבות תמצאו נפילה של שרתים, מידע שלא נשמר אוטומטית, קריסה של מערכות מחשבים, תקלות בלתי הפיכות במחשב וכולי. במקרים כאלה יידרש שחזור דיסק קשיח חיצוני. אבל כמה עולה ה"תענוג" הזה?

עלות שחזור דיסק חיצוני

עלויות של פעולה כזאת שמבוצעת על ידי המומחים בתחום משתנות ותלויות בהיקף העבודה, הנתונים והמורכבות של העניין. כך תמצאו חברות מחשבים ותוכנה שיתקנו את הדיסק וישחזרו את המידע שאבד במחיר של 500 שקלים בממוצע – במקרה של עבודה שאינה מורכבת מאד.  עם זאת העלויות יכולות להגיע גם ל 4,000 שקלים בממוצע במידה ומדובר במורכבות גדולה יותר.

מה עושים המומחים?

בכול הנוגע לעבודה בפועל, מדובר בעבודה שבדרך כלל שמורה למומחים בתחום בעיקר כאשר יש נתונים רבים שיש לשחזר ובמידה והעבודה נחשבת קשה ומסובכת. חברות מקצועיות שמבצעות את השחזור אוספות בדרך כלל את המחשב מבית הלקוח או ממקום העבודה, מאבחנות את התקלה, מיידעות את הלקוח אודות המורכבות וסיכויי ההצלחה של השחזור, ומאפשרות שחזור מידע מדיסק קשיח חיצוני עד כמה שניתן ובאחוזים מסוימים.

שימו לב שלפני שהמומחים מתחילים בשחזור וכי יש סיכוי להציל את מרבית המידע. בכך ניתן לחסוך ימי עבודה, אבדן נתונים ושאר תקלות מעיקות עבור מי שעובד על המחשב. בהצלחה.