איך UI גרוע יכול להזיק למוצר שלך

UI הוא ממשק משתמש (באנגלית: User Interface) . ממשק משתמש מתייחס לחווית הגלישה באינטרנט. המושג ממשק כולל בו את מיקום הכפתורים באתר, אופן פריסת המידע, בחירת הצבעים באתר ועוד. אין ספק שממשק משתמש הוא דבר חשוב מאוד שיש לקחת אותו בחשבון ביצירת כל אלמנט אשר ירכיב את האתר שלכם. כאשר מדובר במוצר דיגיטלי, יש ערך ביצירת חווית משתמש בו ולכן חשוב להעניק את מלוא האיכות בכל הנוגע אל עיצוב חווית משתמש על ידי מעצב UI. יצירת חווית משתמש חיובית נוצרת הן בשל עיצוב אתר, נגישות אתר, תוכן איכותי, עיצוב איכותי ועוד והן בשל ניווט פשוט באתר ככל שניתן. מיקום הכפתורים חייב להיות באופן הגיוני על מנת שהגולש באתר ידע כיצד לבצע בו פעולות בצורה נוחה וקלה וכן, למצוא בדיוק את מה שהוא צריך באופן פשוט ונוח.

ממשק משתמש באינטרנט

בניית אתר אינטרנט רלוונטית לרוב עבור מטרות מסחריות, מכירות שירות או מוצר. לכן, כאשר מדובר באתר אינטרנט, ישנה חשיבות מהותית לאפשרות ניווט מהיר ואיכותי מכל עמוד באתר. מכיוון שישנם קישורים חיצוניים באינטרנט אשר מובילים את הגולש לעמוד כזה או אחר באתר האינטרנט שלכם, הרי שאינכם יכולים לדעת לאיזה עמוד באתר הגולש יגיע ומהיכן הוא יתחיל את תהליך הגלישה באתר שלכם. לכן, חשוב מאוד לדאוג לנגישות קלה באתר לכל עמוד שהגולש יחפוץ להגיע אליו על ידי כלים שונים כגון: מפה מסודרת של האתר, מיקום תפריט ניווט בתחתית עמודי האתר ועוד.

כיצד ממשק משתמש לא טוב עלול להזיק למוצר שלך

המפתח לממשק משתמש מוצלח הוא להבין את הגולשים. חשוב מאוד לבחור מומחה UI לממשק משתמש, אשר יודע כיצד הגולש הפוטנציאלי חושב כאשר הוא גולש באתר כלשהו ומה הוא מצפה שיהיה באתר מבחינת הנגישות שלו וקלות ההגעה שבו לכל דף שבו הוא יחפוץ. ממשק משתמש לא מספיק איכותי, עלול להוביל את הגולשים שיגיעו לאתר לעזוב את האתר מהר ולא לבצע בו שום פעולה. מכיוון שמשך השהייה של גולשים באתר וביצוע פעולות בו משפיעים על דירוג האתר בגוגל, הרי שחשוב מאוד לדאוג שגולש ירגיש מספיק בנוח באתר וכן, שממשק המשתמש יהיה איכותי וקל לתפעול, על מנת שהוא ישהה באתר פרק זמן  משמעותי יותר ויבצע בו פעולות שונות במקרה הצורך.