כולם מסביב עם ביטקוין האם כדאי לרכוש עכשיו גם?

המטבע הדיגיטלי שנכנס לחיינו בשנת 2009 על ידי נאקומוטו מיפן תופס תאוצה יותר ויותר, הפך להמצאה רלוונטית ביותר בחיים שלנו ואנו רואים יותר ויותר אנשים נפתחים לאפשרות של שימוש במטבע זה. כמו כן, עם הקדמה וההתפחות הטכנולוגית המטבע תופס תאוצה וכיום הוא כבר נסחר בבורסה בארה"ב ובשבדיה.

איך מתנהלים ללא בנק מרכזי

אנו יודעים שעל מנת לייצר מטבעות ושימוש בכספים אמור להיות המטבע מתנהל בבנק המרכזי של המדינה, כי איך אפשר להתנהל ללא נכסים או להנפיק לא לפי מה שיש לך. אז כיום זה כבר לא ממש נכון, הבנק המרכזי לא מנפיק אך ורק לפי מה שיש ולפי הנכסים שלו. סך המטעות והכספים שמנפיק הבנק משקפים לא רק את הנכסים וכמות הכסף שיש לבנק אלא גם את החושב שיש לבנק וזה הכל מתנהל לפי מדיניות כלכלית שצריכה להצדיק את החוב. גיוס הכספים נעשה על ידי הנפקה ובכך אנשים משתמשים במטבע. ערכו של הכסף באותה מדינה נמדד לפי המדד, אם יש אינפלציה הערך של הכסף יורד והמטבע נשחק כמו שקרה בסוף שנות השמונים למטבע השקל. אך כל אלה אינו קורה במטבע קריפטו דיגיטלי, ובכך ניתן להגיד שזה היתרון הגדול שלו, כי הוא לא ממש יכול לאבד את ערכו כמו מטבעות אחרים.

איך נוצר הביטקוין

בעקבות המשבר הכלכלי ב-2008, כשהבנקים נפלו, חברות ביטוח גדולות כמו aig איבדו כספים רבים והבנקים המרכזיים איבדו אמון, המטבעות בעולם צנחו בעשרות אחוזים. מדינות רבות היו עך סף קריסה כלכלית, המון אנשים איבדו את הונם הכלכלי בעקבות נכסים שחשבו שהשווי שלהם רב ביותר אך בפועל הוא לא היה שווה כלום ובעקבות כל הכלכלה קרסה. מתוך כך החליט נאקומוטו לייצר את מטבע הביטקוין אשר לא תלוי בשליטת הבנקים המרכזיים, מטבע שלא ניתן להפריט, להנפיק ואי אפשר להפחית מערכו והשימוש בו יהיה דרך הרשת בלבד. השאלה האם כדאי לרכוש או אטריום אותו היא שאלה טובה, מומלץ כמובן להתייע עם מומחים בתחום, אך אפשר לראות כי תופעת המטבע הדיגיטלי היא הקדמה וההתפתחות של העולם, לשם העולם ילך בסופו של דבר.