על מה חשוב להקפיד בהדפסת צ'קים ממוחשבים?

יותר ויותר עסקים בוחרים להדפיס צ'קים ממותגים מאשר לכתוב אותם באופן ידני. ישנם כמה סיבות עיקריות לזה וכפי שתראו בהמשך, אולם למרות כל הטוב שמציעים הצ'קים הממוחשבים ישנם כמה דברים שכדאי לזכור ולשים לב אליהם.

לא הרבה יודעים אבל צ'קים הם לא כמו כסף מזומן ומבחינה חוקית ניתן להדפיס אותם בכל בית דפוס שמתנהל עם אמצעי האבטחה המוכרים, נפתיע אתכם שיש בתי דפוס שהצ'קים שלהם מאובטחים יותר מאלו של הבנק. 

אז אם אתם שוקלים לעבור להדפסת צ'קים, על מה חשוב להקפיד? על מה לשים לב ואיך לעשות את זה נכון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

על מה חשוב להקפיד בהדפסת צ'קים?

צ'קים שכתובים בידי אדם ניתנים לשינויים קלים אחרי שהם נכתבים אולם לא צ'קים מודפסים. מה זה אומר? הצ'קים המודפסים על ידי בתי הדפוס אינם רק צ'קים שנכתבים על ידי מחשב, יש תוכנות שנותנות את הוראות ההקלדה על הצ'ק ולפי זה נכתב הסכום, התאריך, המוטב ועוד. 

כאשר ישנה טעות בתוכנה עלולה להתבצע טעות שרשרת בכל הצ'קים. למשל, אם ירדתם שורה אחת בסכומים, כעת התוכנה תיתן הוראה להדפיס עשרות צ'קים כאשר הסכום טעות, כמובן שהצ'קים ילכו לפח וחבל.

לכן, לפני שאתם נותנים הוראה עבור הדפסת פנקסי צ'קים, וודאו שכל הנתונים בתוכנה מעודכנים כמו שצריך, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהמדפסת תדפיס את הצ'קים שאתם צריכים ללא כל טעות.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו זה אמצעי הבטיחות. נכון שזה לא סיפור גדול להשיג את אמצעי הבטיחות שיש על הצ'קים, אולם חשוב לבדוק שבית הדפוס שאתם עובדים אתו אכן מקפיד על הוראות הבטיחות הללו.