הסיבות בגינן לוחות דרושים תמיד יהיו רלוונטיים

דרוש עובד, דרוש מוכר, דרוש מורה – מודעות דרושים צדים את עיניהם של מחפשי עבודה ומנהלי חברות השמה בזירות שונות. מסתבר כי האתרים הייעודיים לחיפוש עבודה תופסים את קדמת הבמה בתחום, והם מציעים שפע של מודעות דרושים על פי קריטריונים שונים לכל דורש ומחפש עבודה. אולי יש מי שסובר שלוחות המודעות עומדים להיעלם מהעולם. אבל מסתבר שדבר כזה לא יתרחש. וזאת מחמת מספר סיבות.

למה לוח דרושים יהיה תמיד רלוונטי?

  1. בכל בית עסק או ארגון מבצעים שינויים מעת לעת. נוספת כיתה, פותחים סניף או יוצאים בפרויקט חדש. כל השלבים הללו דורשים היערכות מיוחדת וגיוס עובדים עבור ההתפתחות הזו. בכל פעם שמתרחש תהליך כזה יהיה צורך לפנות לקהל הרחב בהצעות עבודה.
  2. מחפשי עבודה מחפשים מודעות דרושים שיוכלו לענות על הצורך שלהם. מחפש עבודה הוא לא תמיד אדם מובטל שאין לו כרגע עבודה כלל. במקרים רבים אלו עובדים שיש להם משרה אבל הם מחפשים לשנות את תחום העיסוק שלהם או לשפר תנאים. כמו כן עובדים יוכלו להפיק תועלת מלוח דרושים בכך שהם ילמדו על המשרה שלהם ועל גובה השכר שמגיע להם על פי תנודות השוק. העובדה שהשוק הזה דינמי יוצר מציאות בה תמיד יש תזוזות במצבת העובדים. עובד עוזב? מחפשים ממלא מקום.
  3. לעולם יחתרו מעסיקים למצוא את העובד המומלץ והטוב ביותר עבור העסק שלהם. וזה אומר שבמידה ומתברר למעסיק כי אחד העובדים שלא אינו ממלא את תפקידו כיאות הוא ינסה למצוא לו תחליף טוב יותר. ככלות הכול מעסיקים משלמים סכומי כסף גבוהים עבור העסקה, ואם עובד אינו ממלא את תפקידו כראוי, הוא לא מצדיק את העלות שלו.
  4. תמיד יהיה צורך להציב בנקודת מפגש אחת את המעסיקים שתרים אחר עובדים מסוימים עבור העסק שלהם, עם העובדים הפוטנציאליים שמחפשים עבודה. אולי מתחדשות שיטות נוספות לגיוס עובדים, ויש חידושים בתחום, אבל מסתבר שהשיטה המקובלת והמוכרת לכולנו לא תיעלם מהעולם. לוחות דרושים יהיו תמיד רלוונטיים, כי זה המקום בו מעסיק פוגש את העובד הרצוי לו.