לימודי פיתוח קול – איך לבחור את המורה הנכון?

זוכרים את הטיולים השנתיים בהם הקבוצה הדומיננטית של הכיתה ישבה בסוף האוטובוס וצרחה את גרונה לדעת? ואיך השווצנו למחרת "אין לי קול" כי צרחנו את דרכנו לצפון? שנים אחר כך גילינו כי אפשר לצעוק נכון מבלי להרוס את הקול והדרך לעשות זאת עוברת דרך שיעורים בפיתוח קול – איך לבחור את המורה הנכון שיעזור לכם לשמור על הקול במאמר שלפניכם. 

פיתוח קול אינו הכרח רק לזמרים שרוצים ללמוד לשיר נכון, הוא חשוב גם לאנשים שמדברים הרבה לפני קהל כמו מורות, גננות, מרצים ועוד. שימוש לא נכון בקול יכול לגרום במקרה הטוב לאיבוד זמני של הקול ובמקרה הרע ליבלות וגידולים בגרון.

מורה טוב פיתוח קול ילמד אתכם לעשות זאת נכון 

  1. סגנון – לכל מורה סגנון למידה משלו. יש מורים ספרטניים ואחרים המעודדים למידה קשובה וחומלת יותר. לא כל מורה מתאים לכל תלמיד ולהפך, העדיפו מורה שאתם מתחברים לסגנון הלמידה שלו. 
  2. מעודכן – מורים ללימודי פיתוח קול מגיעים מהעולם המוסיקלי. בדקו האם מדובר בזמר שעדיין מופיע ומעודכן במגמות העכשוויות או שריח נפטלין מלווה כל הקשה על הפסנתר. 
  3. נורה אדומה – שיעורי פיתוח קול לא אמורים לגרום לכם לכאב גרון, לא במהלך ולא אחרי השיעור. 
  4. ביקורת –  בדקו עם אנשים שאהבתם את הביצועים הקוליים שלהם אצל מי הם למדו.

5. רקע מקצועי – לא כל מי שלמד פיתוח קול הוא מורה לפיתוח קול. הוראת פיתוח קול שונה מלימוד פיתוח קול ולכן בדקו עם המורה האם למד הוראת פיתוח קול, היכן ומתי סיים. מורה חדש בתחום אינו מספיק מנוסה בשמיעת מספיק תלמידים ופתרון בעיות קול שלהם. למידע נוסף Music Arena