עיצוב אתרי אינטרנט – כיצד מעצבים אתר בצורה נכונה

כשאנחנו נכנסים לאתר אינטרנט, בין אם זה אתר חדשות, אתר מכירות או כל אתר אחר, הרי ישנם פרמטרים ואמצעים שונים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלנו האם להמשיך ולגלוש באתר או שמא לעזוב אותו ולעבור לאתר אחר.

אחד הפרמטרים שיכולים להשפיע היא, האם מדובר באתר אינטרנט בעל עיצוב שמתאים לנו, כלומר, האם מדובר באתר שאנחנו יכולים ליהנות ממנו, ליהנות מהעיצוב שלו ולהפיק ממנו תועלת כפי שאנחנו רוצים. לעיצוב יש משמעות רבה, במקרים רבים, לא פחות מהתוכן שמוצג באתר. שכן אם האתר לא מעוצב בצורה יפה ומרשימה, מאוד ייתכן שיהיה לנו קשה ליהנות מחוויית הגלישה.

ישנם פרמטרים שונים אשר יכולים להשפיע על עיצוב אתרי אינטרנט. לפני שנציג אותם, חשוב להבהיר, לא כל אתר מעוצב בצורה דומה, לא רק בגלל הרצון לייצר עיצוב מקורי, אלא גם בגלל שכל אתר, מעצם התוכן שנמצא בו, צריך להיות בנוי ומעוצב בצורה שונה.

פרמטרים לעיצוב נכון

ראשית, אנחנו נרצה לעצב אתר אינטרנט שחוויית הגלישה בו תהיה נעימה לגולש. לכן, אנחנו נרצה שהאתר יעוצב בצורה שיהיה כיף ונוח לגלוש בו, יהיה נוח לזהות בו פרטים שונים, לאתר כל דבר בצורה קלה ולהגיע ממקום למקום, בין אם זה עמודים שונים ובין אם זה בתוך העמוד עצמו.

שנית, אנחנו נרצה להשתמש בצבעים רלוונטיים, לרוב יהיו אלו צבעים בהירים, כמו כן, נרצה להשתמש בפונטים גדולים ומשמעותיים, וכן באופן כללי נרצה שהעיצוב יהיה ברור לעין.

שלישית, כל פרט באתר, גם אם מדובר בטקסט וגם בתמונה, צריך להיות מובנה, ברור, ולא פחות חשוב, הוא צריך להיות קל מבחינת המשקל שלו, על מנת לא להשפיע על תפקוד האתר והיכולת שלו להיטען.

 

לעוד מידע, בקרו באתר של אספלריא