מהם מאגרי תמונות?

המאמר באדיבות הירוקה מימד

ייתכן כי שמעתם פעם את המונח ותהיתם לעצמכם מהם מאגרי תמונות או מדוע הם נחוצים אם היום יש שפע של תמונות ברחבי הרשת וגם הזמינות של צילום תמונה היא מיידית דרך הסמארטפון. 

מהם מאגרי תמונות בדיוק?

אם אתם מעלים מאמר לבלוג שלכם, טקסט לאתר שלכם או מעצבים פלייר ללקוח – בחלק ניכר מהפעמים אתם תזדקקו לתמונות. התמונות נועדו להשלים את המלל כדי "לארוז" את המאמר או את הפלייר כמושכים יותר לעין עבור מי שיפגוש בהם. אם נקרא כתבה שיש בה רק טקסט ללא תמונות – זה יהיה משעמם. המוח שלנו קולט יותר מהר תוכן ויזואלי לעומת טקסטואלי ולכן חשיבות שילוב התמונות. 

זה לא פשוט לצלם בעצמכם תמונות שיהיו מספיק איכותיות ושיתאימו לתוכן, וזה לא חוקי לקחת תמונות שמישהו אחר צילום ופשוט להשתמש בהן ללא אישורו. ולכן נולדו מאגרי תמונות, שגם נקראים בנקי תמונות. אלו אתרים ייעודיים בהם יש המוני תמונות ממוינות לפי נושאים, לפי צבעים, לפי גודל ועוד. כך תוכלו ביתר קלות למצוא תמונות שמתאימות לכם תוך שמירה על חוק זכויות יוצרים. לתמונות יש גם חשיבות בקידום אתרים (SEO).

זכויות יוצרים

שימו לב כי אתם לא יכולים סתם כך לקחת תמונה שמישהו אחר צילם ולהשתמש בה. אותם מאגרי תמונות מציעים תמונות מותרות לשימוש – בחינם או בתשלום. כך תוכלו לוודא שאתם לא מסתבכים בתביעה. יש מאגרי תמונות שמציעים שימוש חינמי אולם תחת התנאי של פרסום קרדיט.

קהל היעד של מאגרי תמונות

יש כמות רבה של אתרים שמציעים שירותים של מאגרי תמונות כאשר המשתמשים העיקריים הם מעצבים וגרפיקאים, מי שבונים אתרים, אנשי סושיאל ותוכן, בלוגרים, בעלי עסקים קטנים, חברות סטארט-אפ ועוד.