מה הן שפות התכנות הפופולריות בימינו?

בעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו חיים הכול משתנה במהירות. אנו עוברים לדור בו כמעט כל דבר מתרחש באמצעות מחשבים וטלפונים חכמים. עולם ההי טק העולמי בכלל וענפי ההייטק הישראלי בפרט מקדמים את העולם בכך שהם מוציאים מדי יום מאות רעיונות חדשים המספקים פתרונות לבעיות בשלל נושאים ותחומים, ובכלל, הופכים את העולם שלנו לטוב יותר.

כל תוכנה ואפליקציה בנויה מקוד הנכתב בידי צוותי מתכנתים מומחים. אפילו מערכת ההפעלה במחשב או בנייד שלנו היא בעצמה בנויה מקוד הבנוי משפת תכנות. קראו בהרחבה על קורס תכנות לילדים ונוער!

מה עושה שפת תכנות לפופולרית?

שפת תכנות היא השפה בה המתכנתים כותבים את הקוד המרכיב את המוצר שהחברה בה הם עובדים מפתחת. קיימות שפות תכנות פופולאריות רבות לצרכים שונים. הן שונות זו מזו ב"סינטקס" שלהם, כלומר התחביר, וכן בצורת הפעולה עליהן הן מתבססות. מה שהופך שפת תכנות לפופולריות זה בעיקר העדכון השוטף שלה שעושה אותה לרלוונטית יותר על פי צרכי השוק והטכנולוגיה המשתנה.

שפות תכנות פופולאריות מחזיקות קהילות משתמשים בכל רחבי העולם העושים שימוש בספריות הקיימות של התוכנה ומשדרגים אותם, או שהם בעצמם כותבים לשפה ספריות חדשות שמעניקות לה פונקציונליות רחבה ומשוכללת יותר, ובכך מתחזקים ומעדכנים אותה להיות יותר רלוונטית.

כמה דוגמאות לשפות התכנות הנחשבות לפופולריות ביותר בעולם:

בין שפות התכנות הפופולריות ביותר ניתן למצוא את השפות הבאות:

  • ג'אווה- אחת משפות התכנות המפורסמות ביותר בכל העולם. מבוססת על עקרון "מונחה עצמים" שבעצם מנסה לדמות את התנהגות העולם האמיתי בתוך הקוד, מה שהופך אותו ליותר פשוט והגיוני.
  • פייתון- שפת תכנות דינאמית שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. מיועדת לביצוע חישובים מתמטיים מורכבים ופיתוח בינה מלאכותית. צברה פופולריות במיוחד בזכות הקריאות הקלה שלה הדומה לשפת בני אדם, וכן בזכות העדכונים השוטפים שהפכו אותה לרלוונטית מתמיד.
  • ג'אווה סקריפט- נחשבת לשפת התכנות היחידה והבלעדית לפיתוח בסביבת האינטרנט.

לסיכום, נראה שמדי כל כמה זמן יוצאים לשוק עדכונים של שפות תכנות קיימות, מה שהופך את השפה לחדשנית ביותר. אם שוקלים ללמוד שפת תכנות, מומלץ ביותר לבחור באחת כזו שיש לה קהל משתמשים רב. ראו לדוגמה לימודי javascript לנוער!