מהו חוקר סייבר? ההסבר הפשוט ביותר

ארץ ישראל היא ארץ שלא כל כך אהובה על מרבית מהמדינות השונות בעולם. בעקבות זאת, הרבה מאוד התקפות סייבר מופנות דווקא לעבר שירותי המחשוב הישראליים. לפיכך, במדינת ישראל חוק הסייבר הוא תפקיד מאוד בכיר, חשוב, ונדרש.

במאמר זה, נבין מהו בכלל חוקר סייבר מה תפקידו, דרישות התפקיד, וכמובן כמה מרוויח חוקר סייבר מקצועי?

מהו חוקר סייבר ומה תפקידו

חוקר סייבר הוא חוקר אבטחת מידע בדרגות הגבוהות ביותר שקיימות בתחומי הסייבר והאבטחה. חוקר הסייבר משתמש בכלים מודרניים, ובידע שלו במטרה לסייע לדורשי השירות במקרים של פריצות או גניבה. חוקרי הסייבר נקראים גם White Hat (עבודה כשרה ולבנה).

תפקידו העיקרי של חוקר הסייבר הוא לבדוק פרצות אבטחה שהצד השני (הפורץ) עלול להשתמש בהם. בהרבה פעמים מהמקרים, חוקר הסייבר בודק סיכונים אשר עלולים לגרום לדליפת מידע, לפריצה, ולחבלה במערכות המחשוב. זה רק חלק קטן מתפקידו העיקרי, חשוב לציין שתפקידו הוא לרדת למורכבות העניין עד לפרטים הכי קטנים.

דרישות התפקיד של חוקר סייבר

הרבה מאוד חברות אבטחה וטכנולוגיה מחפשות את חוקר הסייבר המקצועי ביותר. מדובר בתפקיד עם הערכה מאוד גבוהה מצד חברות האבטחה, במיוחד בגבולות ארצות הברית וקנדה. יחד איתם, זה לא פשוט, חוקר הסייבר נדרש לספק דרישות גבוהות ומקיפות: לפחות 10 שנות ניסיון באבטחת מידע, ניסיון בבדיקת חדירות ברמה הגבוהה ביותר, כתיבת code low level, ניסיון רב עם מערכות מחשוב מתקדמות, שליטה ביסודות שפת התכנות הרבות, ניסיון ברשתות ומחשבים, ניסיון קודם בעבודות רקע ומחקר, ועוד הרבה.

אלה הם דרישות התפקיד המצומצמות ביותר עבור חוקר הסייבר המקצועי, כל חברה רשאית לדרוש דרישות שונות בהתאם לגזרת האירוע והפרויקט.

כמה מרוויח חוקר סייבר שמתמחה באבטחת מידע

חוקר הסייבר מרוויח סכומים עצומים של כסף, סכומים שאפילו עסקים קטנים בישראל לא חושבים עליהם. בישראל, חוקר סייבר מקצועי מרוויח באופן משוער בין 8,000-40,000 בחודש. לעומת זאת, במדינות אחרות חוקר הסייבר יכול להרוויח סכומים של עד 60,000$ בחודש. במקרים מסוימים, אנחנו לא נגזים אבל ייתכן שחוקר הסייבר בפרויקטים מסובכים יותר יכול להרוויח גם 120,000$ בחודש.

מקווים שחידשנו, מעוניינים במשרות סייבר ואבטחה מתקדמות? בקרו באתר https://seehr.co.il!