מהו גישור גירושין ולמה זה חשוב?

גישור גירושין הוא הדרך הנכונה ליישב הסכם גירושין ממש לפני ההחלטה להגיע לבית המשפט ולהחלטת שופט. ברוב המקרים גישור כזה מוציא את התוצאה הטובה ביותר כאשר בעזרת גורם שלישי ואובייקטיבי נוצר ערוץ תקשורת בין שני בני הזוג המבקשים להתגרש ובכך הדיון על פירוק החבילה הופך לנעים יותר ובעל שיח מכבד.

 

על גישור גירושין וחשיבותו הרבה

כאשר זוג מחליט ללכת לגישור גירושין, הדבר נובע בדרך כלל מהסיבות הבאות:

  • אין הסכמה באשר להסכם הגירושין אך מעדיפים להימנע מבית המשפט
  • קיים פער גדול מדי בתקשורת ולא ניתן להגיע לשיחה מתורבתת

בעזרת אישר מקצוע, מגשר, שתפקידו הייחודי לעמוד באמצע שדה הקרב ולהרגיע את הרוחות, יכולים זוגות רבים להיכנס מסורבלים בתוך עצמם ולצאת בעלי הבנה והוקרה עם הסכם גירושין לשביעות רצונם, המעניק לשניהם את שרצו.

המגשר, עורך דין המוסמך להליכי גישור, יכול לנהל שיחות גישור משותפות של שני הצדדים אך גם יכול לנהל פגישות חסויות של כל צד בנפרד. בהתאם למצב הזוג המגיע לגישור ניתנת למגשר היכולת להבין איזה סוג גישור הם צריכים בכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבור שני הצדדים.

חשיבותו של גישור גירושין בולט בעיקר באופן בו הוא פותר סכסוכים וקשיים רבים בין שני אנשים שבשעה קשה כזו אולי לא חושבים כל כך בהיגיון. הכעס והעלבון לעתים משתלטים והרצון לקבל את מה שרוצים ללא כל התחשבות בתמונה הגדולה הם אלה שפוגעים בהסכם גירושין תקין. על כן, מגשר גירושין פועל לתיקון המצב ויצירת מצב חדש ותקין עבור פיצול הדרכים של השניים.

 

לסיכום,

גישור גירושין נעשה בעקבות חוסר היכולת להגיע להסכמה לבד אך לא קיים הצורך בהתערבות שופט והחלטתו במקום שני הצדדים.