אמן חושים בזום – האם זה עובד?

אמני חושים אוהבים לחוש את הקהל. גם הקהל נהנה לעמוד (או לשבת), כאשר הוא משתאה אל מול יכולתו של אמן החושים להפתיע עם טלפתיה, ניחוש מחשבות וטריקים על חושיים אחרים. אבל ברוח הימים האלה, כאשר אמנים מתקשים לשכנע את הקהל לצאת מהבית להופעות, עולה השאלה האם אמן חושים בזום זה משהו שיכול לעבוד וכעת, נסביר. 

יותר מאומנות של אשליה, בשלל פלטפורמות

אמנות החושים מורכבת בחלקה מאשליה ובחלקה מאומנות ויכולת שנרכשת בזכות אימון רב שנים. אמן חושים אונליין זה דבר שיכול לעבוד, כאשר מדובר באמן עתיר ניסיון, עם הרבה ידע ויכולת לעבוד מול קהל במצבים שונים. מי שמכיר יותר מדרך אחת להפתיע את הקהל ומי שבנה מופעים בצורות שונות ובפלטפורמות מסוגים שונים, יכול לפעול גם בזום. 

מיקרו הבעות, מקסימום הנאה 

סוד מרכזי (שמותר לגלות) ואשר משמש אמני חושים לאורך השנים הוא יכולת קריאת הבעות. קריאת מיקרו הבעות פנים, כל תנועת עין, כל כיווץ מצח, כל הטיה של הראש או של הגוף, מאפשרים לגלות מה מתחולל בליבו של אדם. מכיוון שבזום ניתן לראות היטב את פניהם של הצופים ואפשר לקרוא את הבעותיהם ואת מחוותיהם, אמן חושים בזום זה משהו שיכול לעבוד. לשם כך, חשוב להבין כי הופעות טלפתיה בזום מצריכות מצלמת רשת או טלפון חכם במצב צילום. המשתתפים במופע זקוקים לאינטראקציה מול האמן, כדי שיוכל לראות אותם, לשמוע אותם, "להרגיש" אותם. 

אז נכון, מופע קסמים או אומנות חושים לא מרגיש או נראה בדיוק כמו הופעה חיה. אבל במציאות שבה סטנדאפיסטים מקיימים הופעות אונליין, הצגות וקונצרטים מתקיימים אונליין וגם לימודים מתקיימים בזום, גם מיטב ההופעות של אמנות החושים מתקיימות, וזוכות להצלחה, בזום.